Sunday 9 May 2010

The Symposium

Ma käisin möödunud nädalal St Galleni sümpoosiumil. See oli mu elu parim nädal.

Sümpoosium koosneb kahest osast - eelprogramm 200 tulevasele liidrile ning põhiprogramm, kus meiega liitusid 600 ärimeest ja arvamusjuhti. Need kuussada varieerusid Deutsche Banki juhist Prantsuse majandusministrini kuni edukate investorite ja Benediktiini ordu abtideni välja. Eelmine aasta käis ka Toomas-Hendrik Ilves sõna võtmas.

Sümpoosiumi ametlik osa, loengud, sõnavõtud ja seminarid olid väga huvitavad ja olid juba iseenesest väärt osavõttu, kuid neid saate ise jälgida Youtube'st (sümpoosiumi kanal). Eriti huvitav on Morten Lundi sõnavõtt, kus ta räägib oma elust ja investeeringutest, kaasaarvatud paljuräägitud Skype'i investeerimine, millele ta annab üsna shokeeriva noodi, soovitan siit vaadata, väga huvitav on.

Sümpoosiumi tegelik väärtus tuleb aga välja loengute vahepeal ja mitteametliku osa juures. See on nii korraldatud (ja see ongi selle sümpoosiumi põhimõte olnud terve selle aja), et tulevased liidrid saaksid suhelda vabalt praeguste liidritega. See tähendab siis näiteks seda, et ma võin vabalt õhtusöögi ajal Peugeot CEOga ühte kaheksa inimese lauda istuda. Lõuna ajal saan ma võtta oma taldriku ja nautida seda head toitu vestluse kõrvale Gaana suurärimehe ja nõunikuga Gaana ja Shveitsi valitsustele. Klubielamustest võin teile privaatselt rääkida :) Põhimõte on aga selles, et nad austavad nii meid, noori tulevasi juhte, kui meie arvamusi üks-ühele baasil. Raske on väljendada, kui tohutult rõõmustav see oli.

Kuidas üks noor eestlane sellele sümpoosiumile sattus? Kirjutasin ettevõtlusest essee. Kuid ma ei olnud mitte üksi Eestist. Meid oli kolm noort liidrit - mina, Deniss Rutseikov ja Karoli Hindriks. See tähendab et 0,02% maailma rahvastiku esindajatest moodustasid tulevaste liidrite hulgast 1,5%. Vot see annab lootust Eesti tuleviku jaoks. Ja me andsime oma panuse sellele, et Eestit kõigi sümpoosiumil osalejate hulgas teatavaks teha ja näidata, kuhu meie väike Eesti maailmakaardil suundub - pürgime suurte hulka, tasapisi, aga lootusrikkalt.

Deniss võttis väga edukalt Eesti kohta sõna, ja sõnastas oma unistuse Eestist maailmakaardil. See oli BBC live debate ja see läheb BBC World Service saatena eetrisse 15-16 mail (link debatile siin). Sellega seoses veel üks huvitav aspekt. Nimelt valis BBC 10 noort juhti nelja panelistiga selles debatis diskuteerima. See toimus nii, et me kirjutasime eelmine päev neile ühe küsimuse, mida me tahaksime paneelilt küsida. Parimad küsimused said võimaluse debatis siis ka osaleda. Ja siit tuleb loo püant - 10 valitud juhi seas oli 3 eestlast! 1,5 protsendist sai nüüd 30% noortest juhtidest.

Ma olen sümpoosiumiga sajaviiekümneprotsendiliselt rahul. See oli huvitav. See oli kasulik. See oli vaba. Ja see pani Eesti maailmakaardile. Ma kuulsin häid arvamusi Ilvese eelmise aasta sõnavõtust - elegantne ja otsekohene - ning ma loodan, et see resoneerub eelmise aasta osalejates. Ma ei tea seda, kuid ma võin kindlalt öelda selle aasta kohta. Kui inimesed, tänased ja homsed juhid, tulevad minuga rääkima, sest ma olen Eestist, ei saa ma salata kui palju lootust see mulle annab, et 10 aasta pärast on Eesti liikunud Ida-Euroopast Põhja-Euroopasse ja teda võetakse võrdväärsena Taani, Rootsi ja Soomega. Deniss, su unistus on reaalne!


Teised mõtisklused sümpoosiumi teemal:
Karoli Hindriks (EE)
Morten Lund (DK)
Joyce Meng (US)

Pildid:
Siimu pildialbum
Sümpoosiumi ametlikud pildid

No comments: